PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=331208}

Herosi

Heroes
7,3 59 994
oceny
7,3 10 1 59994
6,7 6
ocen krytyków
Herosi
powrót do forum serialu Herosi

Sylar - Haitańczyk

ocenił(a) serial na 8

Czemu Sylar nie przejmie mocy Haitańczyka? Wtedy byłby niepowstrzymany, blokowałby moce innych jednocześnie posiadając wszystkie swoje.

s03e12 - Sylar, Peter, Haitańczyk, Arthur Petrelli.

Haitańczyk nie wiadomo czemu nie był w stanie zablokować umiejętności Sylara (czemu?), wtedy Gabriel miał idealną sytuację do przejęcia jego zdolności - czemu odpuścił?

ocenił(a) serial na 8
lorior

Szczerze mówiąc dawno nie oglądałem herosów bo ten serial już dawno temu skończyłem, poza tym popatrz na to z punktu widzenia scenarzysty- po co tworzyć postać która będzie nie do pokonania. Hajtańczyk zapewne odpuścił ze względu na to iż jest za słaby żeby zablokować taką grubą rybę jak sylara. W ostatnich odcinkach(spoiler) nawet jest ukazane jak Hajtańczyk blokuje Petrelliego z wielkim trudem i na dosyć krótki czas.

ocenił(a) serial na 7
lorior

Haitańczyk miał chyba moc blokowania danej osoby [jedna jednostka] Masowo to chyba nie działało [choć mogę się mylić muszę odświeżyć serial]. Całą moc skupił na ojcu Petera i to na krótki bo jak było to widać blokowanie go tylko z początku było łatwe. Później już było co raz to trudniej [nawet się pocić zaczął ^^] Wtedy pojawia się nagle Sylar [w sumie nie wiadomo skąd] i blokuje wystrzeloną kulę z pistoletu... upewnia się czy jest jego ojcem [oczywiście kłamstwo wychodzi na jaw] i sam ręcznie kulkę śle mu w głowę.
A co do Haitańczyka to podejrzewam, że Sylar nie wiedział, że on ma jakąś zdolność a nawet jeśli to chyba nie czuł tego swojego 'głodu'.Ogólnie to Sezon 3 ma kilka "błędów twórczych". Chociażby odcinki 'eclipse'... nawet nie chce mi się już pisać dlaczego :D
Tak jak zauważył przedmówca mój. Po co scenarzyści mieli by zrobić taką postać ?. Samo to, że zdecydowali się na to, że Sylarowi udaje się w końcu dorwać skilla spontanicznej regeneracji czyniło go na tle tych innych super mocy super herosem. Później to skubany miał moc władania błyskawicami i lalkarza. =.=

Pozdrawiam.

Both_Sides_Now

Mała poprawka, Sylar nigdy nie posiadł mocy lalkarza... A co do przejmowania mocy Haitańczyka to już w 3 sezonie nie zależało mu na tym tak bardzo z tego co pamietam. Chyba miał już ich dość... Mógł przecież przejąć moce Arthura, a zamiast tego go zabił. Pozdrawiam! :)

ocenił(a) serial na 8
MaoaM

To chyba inny serial oglądaliśmy. W mojej wersji miał moc lalkarza, ale może Ty alternatywną wersję znasz ;)
http://www.youtube.com/watch?v=tiPnGQ4_pZc&feature=related
1:55 - co to za moc wg Ciebie??

Tigercub

To nie jest ta sama moc. Doyle kontrolował ciało (kontrola mięśni lub układu nerwowego), Sylar używał do tego telekinezy, w efekcie czego mógł np. unieść i utrzymać osobę przy ścianie.

ocenił(a) serial na 8
xorandor

No nie wiem. Nie przekonałeś mnie. Dobrze pamiętam tę scenę, kazał Claire nalewać i pić wino itp - telekinezą tego raczej nie robił. Moim zdaniem wyciągnął moc Doyla empatycznie, zanim oddał go Danko.
Ale kłócić się nie zamierzam ;)

Tigercub

Niemniej taki moment nie był pokazany ani w oficjalnych materiałach nie znalazłem o tym wzmianki. Dlaczego miałby nie zrobić, skoro tej samej telekinezy używał także do precyzyjnego skalpowania?
Ale scenarzyści nie raz przekombinowali w tym serialu, więc może w domyśle przejął taką moc, może to fragment jednego z porzuconych wątków lub błędów albo też podobieństwo zastosowań mocy (tak jak Candice i Matt/Maury potrafili tworzyć iluzje, tyle że Candice w otaczającej rzeczywistości, a Matt w umyśle). ;-)

ocenił(a) serial na 10
xorandor

Sylar nigdy nie posiadł mocy lalkarza. Na Claire działał wyłącznie telekinezą. Porównaj sobie zachowanie Claire, która kierowana jest przez lalkarza i Sylara i zobaczysz, że w drugim przypadku opiera się działaniu zniewolenia cielesnego.

FlashBack

No ja to rozumiem, ale dlaczego odpowiadasz na mój post? ;-)

ocenił(a) serial na 10
xorandor

Nie wiem, jakoś tak się mi utarło, że klikam w ostatni post pod czyimś pytaniem :P Dobrze, że ludzie jeszcze pamiętają o Heroes :)

ocenił(a) serial na 8
Both_Sides_Now

"Haitańczyk miał chyba moc blokowania danej osoby [jedna jednostka] Masowo to chyba nie działało [choć mogę się mylić muszę odświeżyć serial]."

Działało masowo - scena w kinie, próba przejęcia formuły. Ani Hiro, ani Debbie nie mogli użyć mocy, gdy Haitańczyk był na sali.

ocenił(a) serial na 8
lorior

Dzięki za odpowiedzi :)

ocenił(a) serial na 9
lorior

Myślę ,że po prostu Sylar nie może użyć telekinezy by rozbić łeb haitańczykowi ponieważ tn blokuje swoje moce.

ocenił(a) serial na 10
lorior

Haitańczyk całą swoją moc skoncentrował na Arthurze, na którego i tak było to za mało, w efekcie czego Sylar mógł działać swobodnie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones